Litery przestrzenne

 

Wykonujemy elementy reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, które cechują się nowoczesnym wzornictwem i możliwością zastosowania różnorodnych technik produkcji. Całość usług realizujemy kompleksowo od wykonania wybranego nośnika reklamowego w oparciu o przygotowany projekt graficzny po transport i montaż u Klienta.

Litery przestrzenne (świetlne) są bardzo efektownym sposobem zaprezentowania swojej firmy. Do produkcji liter korzystamy z szerokiego asortymentu materiałów takich jak np.: stal nierdzewna, aluminium, tworzywa sztuczne, taśmy alurapid oraz miedź. Produkowane są w wersji standardowej oraz podświetlanej. Oświetlane mogą być: świetlówkami, neonem lub diodami LED. Ta forma reklamy jest popularna wśród osób, które pragną podnieść prestiż i oryginalność wizerunku swojej firmy. Najczęściej wykorzystywane na elewacjach lub szczytach budynków.

Litery przestrzenne (nie podświetlane) wykonywane są ze styroduru, który malowany jest na zadany kolor. Dla podniesienia efektywności napisu wykonywane jest czoło z liter z tworzyw sztucznych takich jak pleksi kolorowa lub PCV.

Wycinanie ze styroduru

Styrodur (polistyren ekstrudowany) to znakomity materiał używany w przypadku, gdy elementy mają stały kontakt z wilgocią. Litery styrodurowe oraz znaki graficzne ze styroduru i styrodurowe formy przestrzenne wycinane są na nowoczesnym ploterze termicznym P60 Small sterowanym komputerowo, z lekkiego materiału polimerowego – styroduru, do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.

Dzięki swoim doskonałym właściwościom (odporność na czynniki biologiczne, mróz, niską chłonność wilgoci) nadaje się do wykonywania zewnętrznych elementów identyfikacji Firmy wymagających osiągnięcia efektu „3D” (trzeci wymiar).

Stosowana technologia cięcia styroduru zapewnia wierne odwzorowanie projektu (dokładność do 0,5 mm). System umożliwia wykonanie elementów liter przestrzennych o prawie nieograniczonych wymiarach z możliwością łączenia poszczególnych znaków lub liter z wielu płyt. Elementy wycięte ze styroduru mogą mieć dowolne wykończenie powierzchni pod względem kolorystyki. Podstawowym wykończeniem jest malowanie matową farbą akrylowo-lateksową w pełnym zakresie kolorów wg palety RAL.

Proponujemy także inne wykończenia w formie naklejonego lica z plexi, PCV i innych tworzyw w różnych kolorach.

Zalety:

  • niska cena materiałów do produkcji, umożliwiająca realizację nawet bardzo dużych projektów za niewielkie pieniądze,
  • uzyskanie efektu 3d poprzez odpowiednie dobranie grubości styroduru (od 2cm do 10cm) do wysokości liter lub znaków,
  • nieograniczone możliwości kształtu i wielkości,
  • malowanie liter i znaków praktycznie na dowolny kolor wg. palety RAL,
  • nadają się do montażu zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz budynków,
  • dla uzyskania lepszego efektu lico liter czy znaków może być wykonane z dibondu czy plexi.

Urządzenie

Ploter termiczny P60 Small to urządzenie sterowane komputerem, służące do wycinania dowolnych kształtów w expandowanych lub extrudowanych styropianach. Elementem tnącym jest rozgrzany drut oporowy poruszający się w płaszczyznach X i Y dzięki mikroskokowym silnikom kontrolowanym przez komputer. Dzięki temu uzyskuje się wyjątkową precyzję przy wysokiej prędkości cięcia.